תוויות

יום שלישי, 24 במרץ 2009

יום שישי - יום ראשון לסדנאות

עקב לחץ... להמשיך בסיפור, אני ממשיכה, אבל עדיין אני לא אצליח לעדכן את הכל...
אני מצטערת על הסיפור בהמשכים, אבל באמת שיש הרבה מה לספר ולהראות ואני רוצה להראות לכן גם מה קיבלנו בסדנאות ואפילו להציג בפניכם את כל הטכניקות שנלמדו. אז עם קצת סבלנות, אני אספיק לעלות הכל...

תוך שעה, הגענו לveghel, עיירה קטנה ושקטה.
לפי הגדרת המקומיים, יש יותר עבודה בעיר מאשר תושבים.
איך שנכנסנו לעיר, הציף אותנו ריח מוכר. הניחוש הראשוני שלנו היה שבעיר יש מפעל לייצור צ'יפס. בדיעבד התגלה, שמפעל זה מייצר אוכל לחיות. וכשהרוח משנה את כיוונה יש ריח של וניל בעיר. הזוי קצת, לא?! באמת כשיצאנו בלילה לכיוון המלון כל העיר הייתה מוצפת בריח וניל.

כשהגענו לעיר מיד, נכנסנו לבניין הכנסים בו התקיים האירוע. קורינה קיבלה את פנינו, בחיבוק ושלוש נשיקות, מנהג ההולנדים.

ביום הראשון היינו קבוצה יחסית קטנה, ולכן לא התחלקנו ל - 2 קבוצות.כל אחת מצאה את מקומה. אנחנו, המשלחת הישראלית. ובצד השני (אין כאן תמונה) המשלחת השוודית (4 בנות) וכל השאר הולנדיות.
כולן, הגיעו מדוגמות עם תיקים יעודיים לסקראפ ו - totes מיוחדים כדי שכל הציוד שלהן יהיה מולן על השולחן.
היו מספר בנות שגרמו לי וליעל להזיל ריר על הטרולי שלהן. סקירה קטנה על עלויות, גילתה לנו שהמחירים באירופה מטורפים. טרולי הכי גדול שראיתי באמריקה עלה כ - 100$ וגם זה בהגזמה, ובאירפוה הוא עולה 150 יורו!!!

ה - totes שהיו על השולחנות, היו בגדלים שונים. החל מהקטן ביותר אותו ניתן למצוא בארץ ועד הגדול ביותר (לא ראיתי שמייבאים לארץ את הגדול). לפי ההולנדיות tote זה, לא נועד לעבודה שוטפת בבית, אלא רק כאשר באים לסדנאות.
ביום הראשון וכן בכל אחד מהימים היו לנו 4 סדנאות.

סדנאות של יום שישי -

סדנא ראשונה - Spray Ink Spectacular!
בהדרכתה של Dina Wakley

בסנדא זו, דינה למדנו אותנו כיצד עובדים עם דיו ספריי או באנגלית Ink spry.
שיטת העבודה של דינה, די שונה, לפחות בשבילי מכל מה שראיתי בארץ.
עדות עצמית שלה, היא לא יכולה לעבוד בצורה מסודרת ולעצב משהו סימטרי או מדוייק. היא שלמה עם כל מה שיוצא לה. I'm at peace with what ever I do , כפי שהיא אמרה לנו תמיד.
זה היה מאוד מסקרן בשבילי לראות את אופן העבודה שלה, במיוחד ביום השני כאשר היה לנו ערב חופשי ליצור.

דינה הייתה אחת הסיבות העיקריות בגללן רציתי להגיע להולנד.
לכל מי שמעוניין, היא מעבירה 2 קורסים נרחבים אצלה בבלוג, בהם היא מלמדת טכניקות שונות ומרובות ואחת מהן היא הטכניקה אותה למדנו.
כל קורס עולה כ - 35$, הרבה יותר משתלם מ - 300 יורו.... ואין צורך לטוס.

בתחילת הסדנא, כולנו התאספנו מסביב ל"שולחן המורה" כדי לראות אותה בפעולה.היא דאגה לדגיש שלפני שמתחילים לעבוד עם הספריי, יש לוודא לאן הפייה פונה, שמא לא נתיז עלינו או על החברה שיושבת לצידנו. דיו זה לא יורד ימים.
היא סיפרה לנו, כיצד היא יוצאת למכולת עם סימני דיו בכל מקום.השימוש בספריי היה מעל מסיכה מבית טים הולץ'
מי שמעוניין לראות הדגמה באתר שלו מוזמן ללחוץ כאןלאחר שמתיזים את הדיו עוברים עם גליל של נייר סופג, בתנועת גילגול על כל השטח כדי לספוג את הדיו.


מוצר נוסף אותו היא הציגה לנו הוא נייר עם הדפסה שהדיו לא נספג אליו וכך ההדפסה נותרת בצבע שלה. לצערי אני לא זוכרת את החברה של הנייר. במידה ואזכר אעדכן כאן את השם.היא התיזה מספר גוונים וספגה עם הנייר.

התוצר של דינה בשימוש עם הנייר המותז.layout נוסף אותו הכנו בסדנא -במקרה זה, השתמשנו בשקף עם דוגמא של 4 חלונות כמסיכה. גזרנו את המסגרת (ובכך הרסנו את השקף) הנחנו על הקרדסטוק והתזנו.

תמונה של השקף -
ההבדל בין המסיכה של טים לבין השקף הוא, שהמסיכות שיש בשוק מגיעות עם דבק קל המצמיד את המסיכה לדף ובכך היא לא זזה. במקרה של השקף, יש להחזיק עם האצבע כדי שזה לא יזוז. במקרה זה, קחו בחשבון שהאצבעות הולכות להתלכלך.

דינה אוהבת לעבור על הגבולות עם טוש שחור דק.שימוש נוסף לספריי - צביעת אותיות.
תוצר לוואי של צביעה זו - מסיכה מעניינת על הדף שמתחת.

העבודות שלי -

סתם כי היה לי משעשמם, אז שיחקתי עם כל מה שבא ליד....הדוגמא של דינהדוגמאות נוספות מרחבי הכיתה -

למי שלא זיהה - קורינה ודינהאזהרה נוספת - כל הליכלוך שנותר על הידיים ישאר איתכן כמה ימים טובים.... לנקיים שבניכם התשמשו בכפפות.

ספריי זה ניתן למצוא אצל יפית (ארטישוק).
יש מגוון רחב של ספריים והצבעים נקבעים עלפי שמות של פירות וירקות. לטעמי, אם מישהו אוהב ירוק, לכו עם צבע חסה.
סדנא 2 - By the book
בהדרכתה של Martha Bonneau

מרתה היא בחורה מיוחדת במינה בעבודתה וכן במראה שלה. במהלך שלושת הימים היא לבשה בגדים מאוד מיוחדים, לא שיגרתיים למה שאנחנו מכירים פה בארץ. אתם מכירים את הבגדים שעל הקולב אתם תוהים מי לובש אותם, ואז כשאתם רואים מישהו איתם אתם אומרים וואו איזה יופי. אז זה בערך ככה.
בנוסף יש לה כמה קעקועים די מיוחדים, אותם היא הסתירה רוב הסדנאות.

בסדנא הזו היא לימדה אותנו כיצד לפרק ספר עם כריכה קשה, לעצב אותו ואז להחזיר אותו בחזרה למצב של ספר.
הרבה תמונות מהתוצר הסופי אין לי, אבל אתם יכולים להתרשם מהכריכה של הספר.תהליך הפירוק מצריך חיתוך של התפרים או הדבק איתו חיברו את דפי הספר.
לאחר שנותרנו רק עם הכריכה, חתכנו את קידמת הכריכה והגב שלה מעמוד השדרה. כל צד זכה לתשומת לב מיוחדת.
בערכה שקיבלתנו בסדנא זו, קיבלנו ניירות של מרתה סטויארט. אלו נירות מויחדים עם חומר פולימרי כלשהו המונע קריעה רגילה של הדף. הנייירות היו בדוגמת בנדנה. אני אעלה תמונה בערב או מחר.

בסדנא זו לא למדנו טכניקה מיוחדת, פרט לפירוק הספר.
מוצר חדש שמסתבר שהתקבל בצורה חמה ברחבי בנות ה - scrap באמריקה ועכשיו גם בהולנד הוא - תחתית המאפינס.
שימו לב לנייר הטורקיז שמבצבץ לו מאחד הדפים.הכריכה שלי -גם אני מצאתי שימוש לתחתית cupcake, ושימו לב שגם תחתיות התחרה של העוגות באות כאן לשימוש.

ראיתם את הינשופים?צד שני של הכריכה, עדיין לא גמור...מרתה חילקה לנו גלויות אמיתיות, כנראה אין דבר שאי אפשר לקנות באמריקה.החותמות העגולות הן של gypsis 7ותראו במה זכיתי, קורינה נתנה לי את כל מה שנותר מהינשופים. שיגעון הינשופים.....ואם רציתם לראות מה היה הספר שלי לפני כל התהליך, אז הנה הצצה קלה...סדנא 3 - Colorful you
בהדרכתה של Corinne Delis

בסדנא זו הכנו מיני אלבום צבעוני באופן מיוחד. לצורך פרוייקט זה מומלץ להתשמש בתמונות שחור לבן כדי לא להוסיף לצבעוניות הרבה.

סדנא זו חשפה לפנינו טכניקה המשתמשת בדיו אלכוהולי.
הרעיון הוא, ליצור רקע עבור כל דף באלבום עם הדיו.
בסדנא, קיבלנו מיני אלבום שחור ולכן תחילה צבענו אותו עם צבע לבן אקירלי. השתמשנו במוצר בשם - paintdabbers . לטעמי, זו עוד שיטה של שוק ה - scrap לעשות עלינו כסף. מה שעשו עם מוצר זה, זה לקחו צבע אקרילי רגיל, הוסיפו לו מכסה עם ספוגית וקראו לזה בשם חדש. כמובן ששינוי המראה והשם מקפיץ את המחיר באופן משמעותי וללא שום הצדקה.
הספוגית מתייבשת ולבסוף משאירה אתכם עם מוצר זהה לבקבוק צבע אקרילי רגיל.

בנוסף, יצא לי להתשמש לראשונה ב - mash - יריעת פלסטיק דביקה קלות עם חורים בצורות שונות.
מאוד אהבתי את המוצר. בתמונה למטה, קורינה מציגה את המוצר.
בסדנא ביום שבת של דינה, התשמשנו ב - mash כמסיכה לשימוש בספריי. וכן צבענו אותו עם הספריי.קורינה מדגימה כיצה להתשמש ב- paintdabbers כדי לצבוע את דפי האלבום.בתמונה למטה ניתן לראות 2 מיני אלבומים שהכינה קורינה.
זה שפרוס הוא לבן ולכן הצביעה יצאה יותר בהירה.
התחתון היה שחור במקור והצריך צביעה ראשונית עם צבע אקרילי לבן.
אני יותר אהבתי את האפקט של האלבום הבהיר יותר.הרעיון בשימוש עם דיו אלכוהולי, הוא פשוט לפזר את הצבע על גבי הדף ומיד להתשמש בבלנדר כדי לשלב את הצבעים יחדיו. אופן העבודה צריך להיות מהיר אם לא רוצים שתתקבל מריחה אחת גדולה של צבעים.

ניתן לראות הדגמה באתר של טים הולץ

זה מה שיצא לי. אני ממש לא אהבתי את התוצאה. אני מתכננת לצבוע את הכל בג'סו לשייף ולהתחיל מהתחלה.חלק מהחומרים שחולקו לנו בסדנא.סדנא 4 A sweet 'n sassy card
בהדרכתה של Corinne Delis

הסדנא האחרונה לאותו וים, הייתה דרך להעביר את הזמן, כפי שאני ויעל הגדרנו.
הכנו 2 כרטיסים עם מוצרים של sasafras.
הכרטיסים בתמונת, הם כרטיסים אותם קורינה הכינה.

ככה נראו העיגולים לפני שיצאנו מהם פרח.הכרטיס שלי -

מציאת היום מבחינתי ומבחינת יעל היו החותמות של טים הולץ. שימו לב לאימרות.


עד כאן להיום.

6 תגובות:

 1. אני מתנצלת אם הלחצתי אותך עם בעיית דחיית הסיפוקים שלי, תרגישי חופשי להתעלם, אני אחכה בסבלנות, הרי אני גם צריכה לעבוד היום ומהבוקר אני בבלוג שלך :-) תודה על התיאורים המפורטים! אגב, כשקראתי את ההתחלה חשבתי לעצמי שאולי שנה הבאה אני אסע גם אבל אז ראיתי שאני לא יכולה, אני לא הבעלים של tote משום סוג :-)

  השבמחק
 2. וואו, נווית, תודה! איזו התמוגגות. התמונות מהממות, ונראה שזה דווקא היה יום סדנאות מאוד לימודי. אני מאוד מאוד אוהבת את ה-dabbers, אגב, והכרתי אותם בהולנד. הספר של המרתה הזאת דווקא נראה לי מאוד מעניין! ואני מקווה שיש לך תמונות שלה, אחרי התיאור המסקרן! נראה שהיה כיף! :-)

  השבמחק
 3. ואוו!! זה ניראה כיף לא נורמלי. מאוד נהנתי לקרוא ואני אחכה בסבלנות להמשך (-:

  השבמחק
 4. כל זה ביום אחד ?!!
  בקיצור נשמע ככיף ארוך.התמונות נהדרות ומצליחות להעביר את האוירה ואת העשיה ותודה על הקישורים הרלוונטים לטים הולץ.
  מצטערת שאני לא מזהה, אבל מי אלה קורינה ודינה ?
  הפעם מחכה בסבלנות לפרק ההמשך !

  השבמחק
 5. יקירתי, אני כבר מתגעגעת.....
  קיבלתי רק הרגע את ההודעה שלך ואני משערת שאת כבר ישנה, אז....על אף שהייתי בכל רגע נתון - אני נהנית לקרוא ולשחזר את הכל דרך התמונות המדהימות שלך (את יכולה לתאר את תנועת הידיים ה"דינה" שלי, נכון???) והמילים שלך (אני מתחילה גם להעלות לאט לאט לבלוג - סיבה למסיבה, לא?)
  נדבר מחר, נשיקות (שלוש) יעל

  השבמחק
 6. איזה יופי של פוסטים, תאווה לסקרנות ולעיניים.
  תוצרים מקסימים. איפה ישנתן? איך היה עם יוצרות נוספות סביב הגלובוס? היו הבדלים בגישה ליצירה? הבדלים בציוד? (חוץ מ"המזוודות" השונות). בטח דיברתן אנגלית רוב הזמן.
  מצפה לפוסטים הבאים.
  טשופילה.

  השבמחק

תודה רבה על תגובתך
נוית